Konsultacja behawioralna

Tematyka, komfort i tempo spotkań, uszyte na potrzeby Waszej relacji

Poznajmy się i porozmawiajmy jakiego wsparcia potrzebujecie

To spotkanie w Waszym świecie, od którego zaczynam wszystkie zajęcia. Jeśli mieszkamy daleko od siebie spotykamy się online (sprawdź ofertę).
Poznamy się wzajemnie. Opowiecie mi co Was trapi i ciekawi oraz ułożymy program zajęć dla Waszej psio-ludzkiej rodziny. Jestem zoopsychologiem, zatem do każdego psiaka podchodzę w sposób
holistyczny.

Jak się odbywa konsultacja?

Zarezerwujcie sobie 2 godziny. Omówimy każdy element psiego życia
jedzenie
zdrowie
spanie
pobudzenie
sposoby na uspokojenie
relacje z domownikami i z obcymi ludźmi
relacje z psami i kotami obcymi i domowymi
zostawanie samemu w domu oraz to jak na to reagujecie
W zależności od tego co aktualnie dzieje się w Waszym życiu będzie tematem naszych spotkania.Bez względu na to czy spotykamy się w sprawie szczeniaczka, który podgryza kostki, juniora który ciągnie na smyczy lub skacze na gości, psa który ma problem z lękami i prezentuje zachowania agresywne to właśnie spotkanie otwiera naszą współpracę.

Pomaga ono w określeniu kondycji psychicznej i fizycznej psiaka. Jest to niezbędne nie tylko dla mnie, aby właściwie dobrać metody pracy lub plan terapii, ale również ułatwia Wam – opiekunom zrozumieć psie zachowania oraz rozwiać wiele wątpliwości związanych z życiem psa.

Szkolenia jakie prowadzę są przede wszystkim skierowane do ludzi. Pies nie zmienia się sam, jeśli jego opiekun będzie miał nadal złe nawyki. Dobrze jest przygotować się na mnóstwo nowej wiedzy oraz systematyczne, codzienne dawanie uwagi temu czego będziecie się uczyć

Dlatego warto do nas dołączyć

Naszym placem szkoleniowym jest las i łąka która mieści się na skraju Mazowieckiego Parku Krajobrazowego w miejscowości Sępochów, koło Kołbieli.
Każda pora roku jest tutaj piękna. Nie mamy sali szkoleniowej ani namiotu bo każdy kto żyje z psem wie, że dobre ubranie gwarantuje dobrą pogodę dzięki czemu możemy spędzać czas z psem w naturze 😊

Naszym torem przeszkód są drzewa i kłody oraz leśne pagórki. Zimą można chodzić po zaśnieżonych polach a latem uczyć się „nicnierobienia” w cieniu sosen, wśród jagodowych krzewów. Jesienią na zajęciach można zbierać grzyby, a wiosną słuchać nawoływania ptaków.
Nauka w takiej scenerii gdzie nie brakuje miejsca żeby odejść gdy jest psu trudno, albo rozpędzić się gdy przychodzi na to ochota żeby się rozluźnić lub zachęcić do zabawy, gdzie nie ma nadmiaru bodźców, które rozpraszają podczas nauki (rowery, auta, biegacze i nieprzewidywalnie podbiegające psy). Są za to bodźce które sprzyjają węszeniu - zapachy łosi, saren, zajęcy oraz  krów naszego kochanego sołtysa. Wiosną jest tu natomiast głośno od śpiewu ptaków. To do czego my jesteśmy przyzwyczajeni i nie zwracamy uwagi albo jest to poza możliwościami naszych zmysłów psy zauważają i się tego uczą.

Jeśli w takiej scenerii zrelaksuje się człowiek, pies poczuje się jak w domu 😊
Natura tak poukładała psi świat, że to starsze, bardziej doświadczone psy (matka, ciotka, starsze rodzeństwo) uczą młodzików życia. Kiedy pies nie miał kontaktu z psami i/lub z ludźmi od dawna – np. przebywał w zamknięciu - praca nad powrotem do równowagi w relacji ze światem przebiega bardzo podobnie jak ze szczeniętami czy młodzikami. I tu z pomocą przychodzą Emi i Majki. Są wymagającymi, ale mądrymi nauczycielami.

Prowadzimy spotkania głównie indywidualne. Grupą nazywam dwa psy, z których jeden się uczy, a drugi posiada już kompetencje jakich pierwszemu brakuje. Śmiałość, odwaga, szacunek, doświadczenie, mądrość życiową, spokój. Plan spotkań dopasowywany jest do potrzeb psa, który naszego – psów i mojego – wsparcia potrzebuje.

Psy uczą się od siebie wzajemnie między innymi:
jak bezpiecznie witać się z innymi psami, kiedy podejść, a kiedy zrezygnować i ominąć psa łukiem
jak wygląda spokojne bycie z drugim psem, będąc koło siebie, penetrując i odkrywając okolicę, niekoniecznie skacząc po sobie i zaczepiając
kiedy i jak korzystać z zabawy, na jakim etapie relacji i jak ją rozwijać
jak odnaleźć się w tym otaczającym świecie ludz,i czyli jak się z nami dogadać
jak samodzielnie regulować emocje – węszenie, rozgryzanie, kopanie lub po prostu „nicnierobienie” leżąc obok siebie na łące
Dla psów „nicnierobienie” to naturalny element życia. Mama psia często robi odpoczynki podczas przemieszczania się ze szczeniętami. W naszym ludzkim, szybkim świecie to nienaturalne i wymagające.

Ta umiejętność jest jednak bardzo przydatna w sytuacji, gdy chcemy pójść latem z psem na lody, do kawiarni lub po prostu poczekać na kogoś lub na coś w jednym miejscu. To nasze leśne „leżakowanie” właśnie wtedy się odwdzięcza 😊
skuteczna komunikacja – przywołanie i podążanie psa za człowiekiem
doskonalenie lub wprowadzenie codziennych ćwiczeń w domu i na spacerze
miejski świat – spokojne mijanie obcych psów, ludzi, aut, rowerów, biegaczy
wspieranie psa w rozwijaniu kompetencji intelektualnych i emocjonalnych czyli radzenie sobie z otaczającym światem
uważność i wskazówki zamiast kontrolowania i życia w napięciu
rozpoznawanie stres u swojego psiaka i reagowanie adekwatnie do sytuacji
rozpoznawanie różnic miedzy kontrolą a wsparciem dawanym psu
zwracanie uwagi na swoje – człowieka emocje w danych sytuacjach czyli nauka oddychania zamiast napinania
komunikacja pozawerbalna czyli mowa ciała psa i człowieka – sprzeczności i zależności
umiejętność rozpoznawania prawdziwych problemów psa od naturalnych zachowań odpowiednich do wieku i poziomu rozwoju
Dla tych z Was, którzy szukacie dodatkowych atrakcji ,a powyższe zagadnienia nie są wyzwaniem, proponujemy zajęcia takie jak
tropienie ludzi
zabawy węchowe
spacery w dobrym towarzystwie podczas których można się uczyć od ludzi i psów

Mocne strony naszych zajęć

Indywidualne podejście do Waszej relacji, tempo, jakość i komfort uszyte na Wasze potrzeby. To nasza wizytówka.

Czas

na naszych spotkaniach omawiamy każdy element psiego życia – jedzenie, spanie, pobudzenie, sposoby na uspokojenie, relacje z domownikami i z obcymi ludźmi, z psami i kotami obcymi i domowymi, zostawanie w domu samemu i wyjazdy na wakacje, ferie i święta. W zależności od tego co aktualnie dzieje się w waszym życiu to jest tematem naszych spotkań, bo to jest właśnie ogromna zaleta zajęć indywidualnych.

Tempo

na początkowych zajęciach pies poznaje miejsce i uczy się relacji ze swoim człowiekiem. Na kolejnych pies uczy się od Emi i/lub Majkiego a potem z takimi umiejętnościami i wsparciem dorosłego psa jedziemy stosować tę wiedzę w miejskiej dżungli 😊To jakie jest tempo zajęć zależy od psio-ludzkiej rodziny.

Komfort

prowadząc zajęcia od paru lat jestem przekonana, że to najspokojniejsza i najskuteczniejsza z metod uczenia szczeniąt. Daje komfort nie tylko psom ale także opiekunom. Mamy czas na rozmowę o tym co wydarzyło się w przerwie między spotkaniami, możemy dopasować zagadnienia do Waszych potrzeb. Okoliczności przyrody w jakich się spotykamy dają również człowiekowi wytchnienie. Zajęcia nasze nazywamy pożytecznym spacerem, na którym uczy się pies i człowiek.

Jakość spotkań

stawiamy na ich wartość edukacyjną i emocjonalną. Nie umniejszając swojej roli w naszej szkole – tłumaczki psiego języka oraz fascynatki psiego świata myślę, że największą wartością dla psów jest wiedza czerpana od moich dorosłych, zrównoważonych choć nie idealnych psów. Każde spotkanie z Wami to nowa przygoda dla Was i dla Nas 😊

Kiedy i jak do nas dołączyć?

Terminy ustalamy indywidualnie od poniedziałku do soboty. Gdybyście mieli wątpliwości, zapraszam do kontaktu, najchętniej rozmowy telefonicznej.

Skontakuj się ze mną klikająć przycisk poniżej, lub przechodząć do zakładki kontakt.

Cena: 450 zł

2 godzinne spotkanie w Waszym świecie

Co mówią moi klienci

Polecam z całego serca! Pierwsza gwiazdka- za cudowne podejście do psów, ale także do ludzi. Przede wszystkim indywidualne, nie tylko do każdego psiaka, ale i każdego człowieka- a u nas dużo i zwierząt i ludzi, każdy z innymi potrzebami i problemami.
Druga za ogromną wiedzę oraz mądrość- skutecznie przekazywaną! Trzecia za praktyczne porady, ćwiczenia i motywację do ich wykonywania. Czwarta za cierpliwość i odpowiedź na każde pytanie. Piąta po prostu za widoczne rezultaty i efekty pracy. Gdybym mogła, dałabym pani Marcie szóstą - za pozytywną energię, bycie wspaniałą osobą oraz po prostu człowiekiem i przyznawaniem się do tego.
Patrycja Kubica i Dessi
Marta i jej psiaki to jest team niezastąpiony i nie do podrobienia! ❤️ Marta jest boskim słuchaczem, mega wyrozumiała i wykazuje duże wsparcie. Nagle wszelkie "problemy" stały się rzeczami, z którymi mam motywację na co dzień pracować i z którymi jest mi łatwiej sobie poradzić.
Bo przecież w relacji z psem chodzi o zrozumienie i po prostu o bycie ze sobą. I ona mi to pokazała 🥰 A psiaki nasze się uwielbiają i są najlepszymi kumplami na świecie 🐶🐺🐾
Dominika Tarabasz i Chica
Gorąco polecam! Jeśli chcecie przemienić się z zagubionego, zestresowanego i niecierpliwego właściciela psa, w świadomego,spokojnego i zrelaksowanego przyjaciela swojego czworonoga, to nie ma do tego lepszej osoby która zrobi to tak profesjonalnie jak Pani Marta.
Określenie "Szkoła rozumienia psa" oddaje istotę tych spotkań. Jesteśmy razem z moim goldenem Bravo bardzo zadowoleni ze spotkań z Panią Martą. Teraz będziemy je kontynuować w celu dalszej socjalizacji Brava z innymi pieskami, w fajnych miejscach tj. np. Pola Mokotowskie, gdzie psy mogą zachowywać się swobodnie, oczywiście przestrzegając przy tym dobrych manier. Pani Marto - jest pani wspaniała !!! Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkania.
Aleksandra Duchnowska-Grys i  Brawo