Emi – jest 6 letnim owczarkiem australijskim. To ona  jest  głównym psem prowadzącym na zajęciach grupowych. Wspaniale jest z nią współpracować. To od niej dowiaduję się, w jakiej kondycji jest dany pies. Ona mówi mnie, a ja tłumaczę ludziom z czego wynikają dane zachowania, czemu służą i czym są spowodowane oraz jak reagować w danej sytuacji aby dawać psu wsparcie. Pies zanim trafi do grupy przeważnie najpierw pracuje ze mną i z opiekunem indywidualnie. Potem poznaje Emi i to ona pomaga takiemu psiakowi zapoznać się z grupą.

Nasz team powoli powiększa się o kolejnego australijczyka – Majkiego. Ale on ma jeszcze dużo nauki przed sobą ponieważ to jeszcze to kilkumiesięczny szczeniak. On też korzysta ze wsparcia starszych koleżanek i kolegów, a poza tym ma w domu ciotkę Emi od której czerpie nauki codziennie.

Psami wspierającymi są niejednokrotnie te, które skończyły kursy pod naszym okiem i mają kompetencje żeby pomagać kolejnym. Taka grupa mądrych i zrównoważonych psów to ogromny skarb. Są to psiaki w różnym wieku, różnych ras i wielkości. Z niektórymi znamy się od szczeniaczka. Zaczęli od psiego przedszkola, uczęszczali w zajęcia w wieku junioralnym, więc teraz są gotowe, aby dzielić się zdobytymi umiejętnościami – opanowaniem, współpracąz innymi psami oraz z człowiekiem.

Elmo – golden retriever. 1,5 roczny. To mądry, wspaniały, wesoły, przyjacielski pies. Lubi towarzystwo psów i ludzi. Uwielbia wycieczki i nowe wyzwania. Zarówno z nami jak i ze swoimi opiekunami odkrywa nowe miejsca i bardzo chętnie nawiązuje znajomości. To prawdziwy pies towarzysz !  Jest ukochanym przyjacielem mojej Emi.

Alusia i Iga – 2 letnie bigle. To mądre, wspaniale współpracujące z człowiekiem suczki. One z kolei obalają mit bigla uciekiniera. Warto je poznać, aby przekonać się, że to możliwe. Są opanowane i bardzo pogodne. Emi je uwielbia.

Loki – shih tzu. Znamy się od 1,5 roku. Nasza znajomość zaczęła się pierwszego dnia, kiedy przyjechał do swojej rodziny. Jest odważnym, rezolutnym, wspaniałym pieskiem. Obala mit, że każdy mały piesek jest szczekliwy. Loki prawie nigdy tego nie robi. Uwielbia psie towarzystwo. Jest moim ukochanym wychowankiem. To z moją suczką stawiał pierwsze kroki w życiu bez psiej mamy.

Zajrzyjcie na nasz fanpage! Tam można poczytać o naszych spotkaniach i poznać więcej naszych psich kumpli.

O mnie poczytacie tutaj