Dlatego warto do nas dołączyć?

Naszym placem szkoleniowym jest las i łąka która mieści się na skraju Mazowieckiego Parku Krajobrazowego w miejscowości Sępochów, koło Kołbieli. Każda pora roku jest tutaj piękna. Nie mamy sali szkoleniowej ani namiotu bo każdy kto żyje z psem wie, że dobre ubranie gwarantuje dobrą pogodę dzięki czemu możemy spędzać czas z psem w naturze😊

Naszym torem przeszkód są drzewa i kłody oraz leśne pagórki. Zimą można chodzić po zaśnieżonych polach a latem uczyć się „nicnierobienia” w cieniu sosen wśród jagodowych krzewów. Jesienią na zajęciach można zbierać grzyby a wiosną słuchać nawoływania ptaków.

Nauka w takiej scenerii gdzie nie brakuje miejsca żeby odejść gdy jest psu trudno, albo rozpędzić się gdy przychodzi mu na to ochota żeby się rozluźnić lub zachęcić do zabawy, gdzie nie ma nadmiaru bodźców, które rozpraszają podczas nauki (rowery, auta, biegacze i nieprzewidywalnie podbiegające psy). Są za to bodźce które sprzyjają węszeniu – zapachy łosi, saren, zajęcy oraz  krów naszego kochanego sołtysa. Wiosną jest tu na pewno głośno ale od śpiewu ptaków. To do czego my ludzie jesteśmy przyzwyczajeni i na co nie zwracamy uwagi albo jest to poza możliwościami naszych zmysłów psy zauważają i się tego uczą. Jeśli w takiej scenerii zrelaksuje się człowiek, pies poczuje się jak w domu 😊

Prowadzę szkołę dla psów i ludzi od 2017 roku. Spotykamy się głównie indywidualnie ale bywa, że psiaki łączę w pary. Zależy to jednak od potrzeb i kompetencji danej psiej osoby.

Co nas wyróżnia?

Pracuję ze moimi dorosłymi psami, ponieważ doświadczanie innych scenariuszy zajęć pokazało mi, że to najspokojniejsza i najskuteczniejsza z metod współpracy z psami. Daje komfort nie tylko psom ale także opiekunom. Mamy czas na rozmowę o tym co wydarzyło się w przerwie między spotkaniami, możemy dopasować je do potrzeb rodziny psio-ludzkiej i z niczym nie musimy się śpieszyć. Okoliczności przyrody wspierają nas emocjonalnie. Zajęcia nasze nazywamy pożytecznym spacerem, na którym uczy się pies i człowiek.

Na naszych spotkaniach omawiamy każdy element psiego życia – jedzenie, spanie, pobudzenie, sposoby na uspokojenie, relacje z domownikami i z obcymi ludźmi, z psami i kotami obcymi i domowymi, zostawanie w domu samemu a także wyjazdy na wakacje, ferie i święta. W zależności od tego co aktualnie dzieje się w Waszym życiu to jest tematem naszych spotkań. Taka jest właśnie ogromna zaleta zajęć indywidualnych.

Spotkania odbywają się głównie na terenie Sępochowa. W zależności od potrzeb psa wykorzystujemy do zajęć okolice miejskie takie jak Warszawa Wesoła, Józefów, Otwock, Sulejówek oraz Mińsk Mazowiecki.

Stawiam na jakość spotkań ich wartość edukacyjną i emocjonalną. Nie umniejszając swojej roli w naszej szkole – tłumaczki psiego języka oraz fascynatki psiego świata myślę, że największą wartością dla psów trafiających do naszej szkoły jest wiedza czerpana od moich dorosłych, zrównoważonych choć nieidealnych psów 😊 Każde spotkanie z Wami to nowa przygoda dla Was i dla Nas.

Wszystkie zajęcia w naszej szkole trwają cały rok. Nie ma grup zatem nie ma na co czekać żeby się zapisać. Wystarczy zadzwonić, porozmawiać i umówić pierwsze spotkanie😊

Każde zajęcia zaczynamy od konsultacji , czyli spotkania w świecie psa. Dzięki temu możemy się wzajemnie poznać a ja mogę dopasować do Was rytm i program zajęć biorąc pod uwagę Wasze potrzeby i możliwości. To spotkanie ułatwia również Wam – opiekunom zrozumieć pewne zachowania psiaka oraz rozwiać wiele wątpliwości związanych z codziennymi zachwianiami w domu i na spacerze. Konsultacja otwiera cykl cotygodniowych zajęć. Terminy ustalamy również indywidualnie od poniedziałku do soboty.

Gdybyście jeszcze mieli wątpliwości, zapraszam do kontaktu, najchętniej rozmowy telefonicznej 😊

Szkolenia jakie prowadzę to:

Są one przede wszystkim skierowane do ludzi. Pies nie zmienia się sam, jeśli człowiek będzie miał nadal złe nawyki. Każdy kto do nas dołącza powinien przygotować się na mnóstwo nowej, fascynujacej wiedzy.

Pracuję z Wami i Waszymi psami nad:

  • prawidłową komunikacją między psem a człowiekiem –  werbalną i emocjonalną (słowa, gesty i emocje)
  • spokojnym reagowaniem na otaczajcy świat ludzi, psów i pozstałych bodźców ( np. witanie się z ludźmi w domu i na spacerze, nawiązywanie relacji)
  • zabawą, bo tego też trzeba się uczyć
  • pewnością siebie
  • lekami i uprzedzeniami – psa i człowieka
  • rozpoznawaniem pobudzenia/stresu i odpowiedniego reagowania
  • relaksowaniem psa i człowieka

“Pies jest taki, jakim zrobili go ludzie.
Jego ewentualne przywary to raczej błędy nauczyciela, niż wrodzone wady ucznia” DrScheidegger