Kiedy nasz szczeniak nie wygląda już jak szczeniak i wydaje nam się, że przecież powinien już wszystko wiedzieć bo przecież nauczyliśmy go wielu rzeczy podczas szczenięcego wieku (no… chyba, że nie nauczyliśmy) to nasz podrostek zaczyna nam płatać figle i o wielu rzeczach „zapomina”. Myślimy „o co chodzi? Przecież było już tak fajnie”. Kiedy wydaje nam się przewidywalne co zrobi nasz podopieczny w danym miejscu i sytuacji, kiedy relacje z innymi psami wydawać by się mogło są poukładane wszystko w tym czasie może się zmienić. A to dlatego, że nasz małolat wchodzi w kolejny etap rozwoju. I znów nauki ciąg dalszy, bo każdy wiek ma swoje prawa. Musimy zatem wykazać się wyrozumiałością i wspólnie, cierpliwie pracować. To czas zwiększonej wrażliwości na negatywne bodźce dlatego trzeba bacznie obserwować swojego psa aby móc go wspierać i odpowiednio reagować na stresujące go sytuacje.

Te same zagadnienia uczone w poprzednich miesiącach mają zupełnie inny wydźwięk, dlatego proponuję naukę uczenia się:

  • kontrolowania emocji w znanych i nowych sytuacjach i miejscach
  • zacieśniania więzi z człowiekiem
  • nawiązywania relacji z psami i ludźmi, relacji w grupie psów
  • pewności siebie
  • reagowania na podstawowe polecenia, które zapewnią bezpieczeństwo i komfort psa i człowieka:
    – stój
    – siad
    – do mnie
    – na miejsce
    – hej (nie idź dalej, zmień kierunek)
    – zostaw/puść (wymiana) wykorzystywana również, gdy pies podejmuje śmieci
    – zostań – spokojne siedzenie w określonym przez opiekuna miejscu, np. na legowisku.

A czego uczy się człowiek?

  • rozumieć potrzeby psa
  • rozróżniać prawdziwe problemy psa od naturalnych zachowań odpowiednich do wieku i poziomu rozwoju psa,
  • rozpoznawać stres u swojego psiaka i odpowiedniego reagować aby go zredukować
  • wykorzystywać naturalne lub wyuczone umiejętności do wspólnej zabawy
  • budować więzi, zaufanie i fantastyczne relacje ze swoim podopiecznym
  • uczyć psa nowych zachowań

Otrzymacie skrypty do ćwiczeń, które po powrocie do domu pomogą Wam powtórzyć zdobyte umiejętnosci i wykorzystać je na codzień.

Wszystkie zajęcia zaczynam od  konsultacji indywidualnej.
Porozmawiamy o Waszym psie, jak właśnie zmienia się  jego świat. Na co zwrócić uwagę, jak reagować na sytuacje dziwiące i/lub niepokojące zarówno Was jak i  Waszego psiaka. Jak w sposób przyjemny przejść proces dojrzewania, aby wyrósł na fajnego, stabilnego emocjonalnie psa.
Zarezerwujcie sobie na to spotkanie ok 1,5 – 2 h.

Zajęcia dla psów w tym wieku prowadzę przeważnie indywidualnie, aby proces nauki przebiegał jak najbardziej efektywnie. Nowe miejsce, nowe wyzwania, nowe bodźce. Moje dorosłe psy będą również nauczycielami dla Waszego czworonoga. Spotkania i zabawa z innymi psiakami będą jednym z elementów szkolenia. Nasze zajęcia odbywają się w Malcanowie w pięknej leśnej scenerii. Będziemy również odwiedzać miejsca, które podczas szkolenia okażą się ciekawe i/lub wymagające dla Waszego psa.  Bedzie spokojnie, wesoło i przede wszystkim ciekawie.

[pricing_item currency_pos=”right” featured=”0″ title=”Cena pakietu zajęć” price=”950″ currency=”zł” subtitle=”7 zajęć w cyklu mieszanym (indywidualnym i grupowym)” link_title=”Zapisz się na zajęcia już dziś” icon=”icon-forward” link=”/kontakt”](+ opłata za dojazd w zależności od miejsca zamieszkania)

Spacery socjalizacyjne TYLKO dla kursantów 50 zł/spotkanie (min.60 minut).
Takie spotkania szlifują umiejętności i rozwijają nowe, dzięki wzajemnemu wsparciu psów i ludzi.[/pricing_item]